5TL Dokuz Yayınları - İslamda İstihbarat Onur Alpaslan

5TL Dokuz Yayınları -  İslamda İstihbarat Onur Alpaslan
Ürün Açıklaması
Ödeme Seçenekleri
Teslimat Bilgisi
Tavsiye Et
Ürün Görüşleri

Dokuz Yayınları - İslamda İstihbarat Onur Alpaslan

Uhud savaşı’nda İstihbarat
Yüce Allah’ın (cc) dinini yüceltmek için var gücüyle çalışan Hz. Muhammed (s) ve ashabı (r.anhüm), gün geçtikçe daha da güçleniyor, her olay sonrası tücrübeleri kat be kat artıyordu.
Bedir savaşı sonrası Müslüman olan Hz. Abbas (ra) casusuluk amacıyla Mekke’ye geri gönderilmiştir. Resulullah (s) tarafından Mekke’ye geri gönderilmiştir. Resulullah (s) tarafından Mekke’de görevlendirilen Hz. Abbas’ın (ra) mektubu Uhud savaşı öncesi Hz. Peygamber’e (s) ulaştı.
Kureyş’in hareketliliği hakkında ayrıntılı olarak mektubunu hazırlayana Hz Abbas (ra), Gifaroğullarından ücretli bir haberci tuttu. Mektubu üç günde Medine’ye ulaştırması istenen haberci, Hz. Muhammed’in (s) buldu ve muktubu teslim etti.
Mektup mühürlüydü.
Resul-i Ekrem (s) mektubu K’ab oğlu Übey’e (ra) okuttu. Mektupta Kureyş’in gücü ve hareketliliği hakkındaki bilgileri okutan Hz. Peygamber (s), Hz. Übey’e (ra) bunu gizli tutmasını tembih etti.
Ardından Kureyş’in son durumunu öğrenmek üzere Hz. Hubab’ı (ra) o da Medine’ye bir konak kadar uzaklığı olan Urayz bölgesine gitti ve orada Kureyş ordusunu gördü. Medine’ye dönen Hz. Hubab (ra) gördükleri hakkında Hz. Muhammed’e (s) bilgi verdi.
Habibullah (s) Kureyş’in durumu hakkındaki istihbarat toplama gayreti sonucu bazı bilgiler elde etmişti.
Hz. Abbas’ın (ra) mektubu ile Hz. Hubab’ın (ra) verdiği bilgiler de örtüşmüştü. Bunun ardından Hz. Peygamber (s), gece nöbetleri çıkartarak ilk tedbiri aldı.
Bu istihbarat sayesinde Kureyş’in ani bir baskını engellemiş oluyordu. Hz. Abbas’ın (ra) Mekke’de casus olarak bulundurulmasının semeresi alınmıştı.Ayrıca hazırlık yapabilmesi için zaman kazanılmış, istihbarat faliyetlerinin çok yönlü faydalarının olduğuda ortaya çıkmıştı.


Basım Yılı  :
2015
Sayfa Sayısı  :
168
Kağıt Cinsi  :
2.Hamur
En-Boy-Yükseklik  :
14 X 21 X 2


İçerik bulunamadı
 


Yorum Yap

*
*
*

Resimde gördüğünüz karakterleri boşluğa giriniz.

.  Tekrarçiz

Doğrula: 

  
*
  
  
*

Resimde gördüğünüz karakterleri boşluğa giriniz.

.  Tekrarçiz

Doğrula: 

1. Havale / EFT ile Ödeme
Havale / EFT ile 0.00 TL

Banka Hesap Numaraları


2. Posta Çeki ile Ödeme
Posta Çeki ile 0.00 TL Hesap No: 962 35 87 - Erdoğan Kitap Dağıtım Paz.

3. Kapıda Ödemeli
Toplam Sipariş Bedeli + Kargo Bedeli ve Tahsilat Bedeli Uygulanmaktadır.

4. Kredi Kartı ile Ödeme


Siparişlerin gönderim süreci, kredi kartı güvenlik kontrolünün tamamlanması veya havale/eft ödemelerinin onaylanması ile başlar. Gün içinde saat 14:00 ve sonrasında verilen siparişler bir sonraki iş gününde işleme alınır, nadiren 14:00'e kadar verilen siparişler aynı gün işleme alınabilmektedir.

Ortalama gönderim süresi ürün gruplarına göre değişmektedir. Genel olarak ürünler ortalama "0 - 3" iş günü içerisinde kargo firmasına teslim edilmektedir, nadiren tedarik sürecine bağlı olarak kısa süreli gecikmekler yaşanabilir. Bu durumda size e-posta yada telefon ile bilgi verilir.

Gönderi süreci; başarılı olarak kredi kartı ile yapılan ödemelerde direk işleme alınır, havale/eft ile ödemelerde ise; yaptığınız alışverişin gönderilmesi için önce havalenin bize ulaşması gerekir, siparişiniz havale işlemi onaylandıktan sonra kargoya verilir.

Kapıda ödemeli gönderimlerde genel Kargo bedeli ve + Tahsilat bedeli alınmaktadır, gönderimler için telefon ile onay alınmaktadır. (0212) 515 05 55

Siparişinizin adrese teslim süresi, siparişinizdeki diğer ürünlerin kargoya verilme süresine ve teslimat adresinize göre değişkenlik gösterebilir. Kargo firmaları pazar ve resmi tatil günlerinde teslimat yapmadığı için söz konusu günlerde verdiğiniz siparişler bir sonraki iş gününde kargoya teslim edilir.

Yükleniyor...