2TL Rasyo Yayınları - Sistem Karşısında Gerçek Muhalefet - Suat Ak

2TL Rasyo Yayınları - Sistem Karşısında Gerçek Muhalefet - Suat Ak
Ürün Açıklaması
Ödeme Seçenekleri
Teslimat Bilgisi
Ürün Görüşleri

Şüphesiz ki Necip Fazıl, Cumhuriyet devrinin fikir, sanat ve siyaset dünyası içinde "anahtar şahsiyet" kimliğine sahip, fevkalade önemli bir isim. Onu, bütünüyle kuşatmak için zaman gerekiyor; çünkü mücadele ve eser muhtevası oldukça geniş ve derinliğine meseleler içeriyor. Ancak geçen zamanı değerlendirmek ve Necip Fazıl'ın fikir ve sanatına dair derinliğine, sosyal ve siyasi mücadelesine dair de genişliğine çalışmalar yapmak gerekiyor. Aksi takdirde Necip Fazıl gibi orijin sahibi bir fikir ve sanat adamı, indi bakışların mahkumiyeti altında içeriksiz bir hüviyete mahkum edilmek tehlikesiyle karşı karşıya kalabilir.
Bu bağlamda, Suat Ak tarafından kaleme alınan "Sistem Karşısında Gerçek Muhalefet" isimli kitabın, Necip Fazıl ve Büyük Doğu'ya dair ciddi bir çalışma olarak yayınlandığını görüyoruz. Türkiye'de 1923'ten beri rejim karşısında gerçek bir muhalefet sorunu olduğunu ve bu sebeple Türkiye'nin meselelerinin asli köklerine inilerek tartışılamadığını söyliyen yazar, bu durumdan kurtulmanın Necip Fazıl'ın siyasi biyografisini doğru okumakla gerçekleşebileceği kanaatinde…
Sosyal - siyasi mücadelesinin başladığı 1939 yılından başlıyarak yakın geçmişin bütün siyasi akışı içinde aktivist bir fikir ve sanat adamı olarak gördüğümüz Necip Fazıl, "hayatı boyunca rejimin topyekün reddine dayalı (negation) bir tavır içindeki eylemleri itibariyle özgün bir tavrın sahibidir… Bu sebeple, ideolojik kimliğiyle mücadeleye başladığı andan itibaren rejime hakim güçler tarafından bertaraf edilmesi gereken bir adam olarak telakki edilmiş, türlü baskı ve muamelelere maruz kalmıştır."
"Sistem Karşısında Gerçek Muhalefet" kitabı, yakın geçmişimizin Necip Fazıl'ın kıymet hükümleri zaviyesinden tahlili yanında, düşünceleri sebebiyle yaşamak zorunda bırakıldığı ıstıraplı günlerin hikayesini de içermekte.
Büyük Doğu Cemiyeti, Malatya Suikastı, Menderes Dönemi, 1960 İhtilali, Hapishane Günleri, b.d. Fikir Kulübü, Konferans Çığırı, Büyük Doğu Dergileri başlıkları altında, Necip Fazıl'ın siyasi biyografisi…

Türkçe
272 s. -- 2. Hamur-- Ciltsiz -- 14 x 20 cm
ISBN : 9786055658038
2010

  • 9786055658038
  • 270 Sayfa
  • Suat Ak
  • 14 x 21 cm
  • 2. Hamur
  • Karton Kapak


İçerik bulunamadı
 


Yorum Yap

*
*
*

Resimde gördüğünüz karakterleri boşluğa giriniz.

.  Tekrarçiz

Doğrula: 

1. Havale / EFT ile Ödeme
Havale / EFT ile 0.00 TL

Banka Hesap Numaraları


2. Posta Çeki ile Ödeme
Posta Çeki ile 0.00 TL Hesap No: 962 35 87 - Erdoğan Kitap Dağıtım Paz.

3. Kapıda Ödemeli
Toplam Sipariş Bedeli + Kargo Bedeli ve Tahsilat Bedeli Uygulanmaktadır.

4. Kredi Kartı ile Ödeme


Siparişlerin gönderim süreci, kredi kartı güvenlik kontrolünün tamamlanması veya havale/eft ödemelerinin onaylanması ile başlar. Gün içinde saat 14:00 ve sonrasında verilen siparişler bir sonraki iş gününde işleme alınır, nadiren 14:00'e kadar verilen siparişler aynı gün işleme alınabilmektedir.

Ortalama gönderim süresi ürün gruplarına göre değişmektedir. Genel olarak ürünler ortalama "0 - 3" iş günü içerisinde kargo firmasına teslim edilmektedir, nadiren tedarik sürecine bağlı olarak kısa süreli gecikmekler yaşanabilir. Bu durumda size e-posta yada telefon ile bilgi verilir.

Gönderi süreci; başarılı olarak kredi kartı ile yapılan ödemelerde direk işleme alınır, havale/eft ile ödemelerde ise; yaptığınız alışverişin gönderilmesi için önce havalenin bize ulaşması gerekir, siparişiniz havale işlemi onaylandıktan sonra kargoya verilir.

Kapıda ödemeli gönderimlerde genel Kargo bedeli ve + Tahsilat bedeli alınmaktadır, gönderimler için telefon ile onay alınmaktadır. (0212) 515 05 55

Siparişinizin adrese teslim süresi, siparişinizdeki diğer ürünlerin kargoya verilme süresine ve teslimat adresinize göre değişkenlik gösterebilir. Kargo firmaları pazar ve resmi tatil günlerinde teslimat yapmadığı için söz konusu günlerde verdiğiniz siparişler bir sonraki iş gününde kargoya teslim edilir.

Bu Ürünün Yanında Alınan Diğer Ürünler

Bekle
Yükleniyor...