2TL Ufuk Yayınları - Aşk Derdi Mesnevi'den Hikayeler 3 Kadir Özköse

2TL Ufuk Yayınları -  Aşk Derdi  Mesnevi'den Hikayeler 3  Kadir Özköse
%83
  • 9786055314002
  • 12.00 TL
  • 2.00 TL
  • 10.00 TL (%83 İndirim)
Ürün Açıklaması
Ödeme Seçenekleri
Teslimat Bilgisi
Ürün Görüşleri

Ufuk Yayınları - Aşk Derdi Mesnevi'den Hikayeler 3 Kadir Özköse

İnsan bir güzeli sevip sevdası aşk boyutuna erişirse âlemin her zerresi ona sevgilisini hatırlatır. Gündüzlerin nuraniliği, onun parlak yüzünü; gecelerin zulmânî rengi, onun siyah saçlarını hatırlatır. Rüzgârın hafif esintisi, onun teneffüsü; şimşek ışığının ufuklar üstünde görünmesi, onun tebessümünün parıltısını hatırlatır. Âşığın nazarında kâinat maşukundan ibaret görünür, hatta kendini bile mâşuku şeklinde tahayyül eder. Aşk, sevenin sevgilisinde kendini yok etmesi; öyle ki, âşığın yok, sadece mâşûkun var olması, her şeyin ondan ibâret olması hâlidir. Mevlânâ nazarında, uğruna bir ömür bağışlanan, yanıp yakınılan eşsiz sevgili, Allah’tır. Gerçek ilhama mazhar olmuş ve gerçek yokluğu zevk edinmiş âşıkların en büyük arzusu, “ilahî vuslat”tır. Bu yolun coşkun âşığı olan, aşktan doğup, aşkla yoğrulan Mevlânâ; “Bizim Peygamberimizin yolu, aşk yoludur. Biz aşk çocuklarıyız, aşk bizim anamızdır.” der ve hakiki diriliğin aşkta yok olmakla mümkün olabileceğini söyler. Mecâzî aşk, hakikî aşkın köprüsü olduğu için Mevlânâ, “Âşıklık ne suretle olursa olsun bizim için hakikat rehberidir.” demektedir. Kısaca aşkın tercümanı ve âşıkların sultanı olan Mevlânâ, aşkın yoluna koyulmayı ve aşkı şiar edinmeyi öğütlemektedir; dertlenmeyi, aşkın ateşinde yanmayı, benlik duygusundan sıyrılmayı tavsiye etmektedir. O nedenle bir aşk, bin takvadan yeğdir. Mihnetsiz ve sevdasız aşk yolcusu olmak nafiledir. Zira aşk, sevgiliden başka ne varsa hepsini yakan bir alevdir. Aşkın şarabını içen kişi için ise başka şaraba ihtiyaç kalmaz.


İçerik bulunamadı
 


Yorum Yap

*
*
*

Resimde gördüğünüz karakterleri boşluğa giriniz.

.  Tekrarçiz

Doğrula: 

1. Havale / EFT ile Ödeme
Havale / EFT ile 2.00 TL

Banka Hesap Numaraları


2. Posta Çeki ile Ödeme
Posta Çeki ile 2.00 TL Hesap No: 962 35 87 - Erdoğan Kitap Dağıtım Paz.

3. Kapıda Ödemeli
Toplam Sipariş Bedeli + Kargo Bedeli ve Tahsilat Bedeli Uygulanmaktadır.

4. Kredi Kartı ile Ödeme


Siparişlerin gönderim süreci, kredi kartı güvenlik kontrolünün tamamlanması veya havale/eft ödemelerinin onaylanması ile başlar. Gün içinde saat 14:00 ve sonrasında verilen siparişler bir sonraki iş gününde işleme alınır, nadiren 14:00'e kadar verilen siparişler aynı gün işleme alınabilmektedir.

Ortalama gönderim süresi ürün gruplarına göre değişmektedir. Genel olarak ürünler ortalama "0 - 3" iş günü içerisinde kargo firmasına teslim edilmektedir, nadiren tedarik sürecine bağlı olarak kısa süreli gecikmekler yaşanabilir. Bu durumda size e-posta yada telefon ile bilgi verilir.

Gönderi süreci; başarılı olarak kredi kartı ile yapılan ödemelerde direk işleme alınır, havale/eft ile ödemelerde ise; yaptığınız alışverişin gönderilmesi için önce havalenin bize ulaşması gerekir, siparişiniz havale işlemi onaylandıktan sonra kargoya verilir.

Kapıda ödemeli gönderimlerde genel Kargo bedeli ve + Tahsilat bedeli alınmaktadır, gönderimler için telefon ile onay alınmaktadır. (0212) 515 05 55

Siparişinizin adrese teslim süresi, siparişinizdeki diğer ürünlerin kargoya verilme süresine ve teslimat adresinize göre değişkenlik gösterebilir. Kargo firmaları pazar ve resmi tatil günlerinde teslimat yapmadığı için söz konusu günlerde verdiğiniz siparişler bir sonraki iş gününde kargoya teslim edilir.

Bu Ürünün Yanında Alınan Diğer Ürünler

Bekle
Yükleniyor...