2TL Kıpırda Ey Aydınlık - Tevfik Akdağ - Bilgi Yayınevi

2TL Kıpırda Ey Aydınlık - Tevfik Akdağ - Bilgi Yayınevi
%80
  • 9789754944754
  • 10.00 TL
  • 2.00 TL
  • 8.00 TL (%80 İndirim)
Ürün Açıklaması
Ödeme Seçenekleri
Teslimat Bilgisi
Tavsiye Et
Ürün Görüşleri

TEVFİK AKDAĞ, (1932-1993) şiirlerini üç kitapta topladı: Lacivert Kanatlı Bir Kuştur Gece, Çıplak ve Sevinçle, Eski İnsan Sözleri. Ne yazık ki, bu dördüncü kitabının yayımlanışını göremedi. İkinci Yeni şairlerinden sayılmasına karşılık TEVFİK AKDAĞ, gerek söz dizimi ve dize anlayışı, gerekse toplumsal olaylara yaklaşımı bakımından söz konusu şairlerden ayrılır. Deyim yerindeyse, daha "yalın" ve daha "anlaşılır"bir şairdir. Şiirindeki zihinsel sıçrayışlar, art arda sıralanan değişik imgeler, çağrışımları amaçlayan örtük ya da dolaylı anlatım AKDAĞ'ı İkinci Yeni'ye yakıştıran öğelerdir. Çıplak ve Sevinçle'deki şiirlerinde özellikle belirginleşen siyasal-toplumsal tavırla AKDAĞ, İkinci Yeni anlayışı ile toplumcu-gerçekçi anlayış arasında bir köprü gibidir. Eski İnsan Sözleri'nde ise insanı, ahlaksal çöküşü güncel ve genel bir düzlemde, kimi zaman ince bir yergiyle, kimi zaman ağır bir alayla yargılar. Şiirlerinde gitgide yoğunlaşan bir mutluluk özlemi, dünya işlerini bilgece göğüsleyen bir hoşgörü, kimi zaman da bütün bunları bir yana iten bir öfke ve başkaldırı vardır. Şairliğinin ilk dönemlerinde, 1950'li yıllarda gündemde olan ama daha sonra dergilerde pek görünmeyen TEVFİK AKDAĞ, son dönem şiirimizin önemli şairlerinden, gizli ustalarından biriydi. Umarsız, her zaman olduğu gibi, ölümden sonra "kadri bilinenler"den biri olur.

Kıpırda Ey Aydınlık
Bilgi Yayınevi
Tevfik Akdağ
9789754944754
Ekim 1994
0 Sayfa
3. Hamur
13.0x20.0 cm
Ciltsiz


İçerik bulunamadı
 


Yorum Yap

*
*
*

Resimde gördüğünüz karakterleri boşluğa giriniz.

.  Tekrarçiz

Doğrula: 

  
*
  
  
*

Resimde gördüğünüz karakterleri boşluğa giriniz.

.  Tekrarçiz

Doğrula: 

1. Havale / EFT ile Ödeme
Havale / EFT ile 2.00 TL

Banka Hesap Numaraları


2. Posta Çeki ile Ödeme
Posta Çeki ile 2.00 TL Hesap No: 962 35 87 - Erdoğan Kitap Dağıtım Paz.

3. Kapıda Ödemeli
Toplam Sipariş Bedeli + Kargo Bedeli ve Tahsilat Bedeli Uygulanmaktadır.

4. Kredi Kartı ile Ödeme


Siparişlerin gönderim süreci, kredi kartı güvenlik kontrolünün tamamlanması veya havale/eft ödemelerinin onaylanması ile başlar. Gün içinde saat 14:00 ve sonrasında verilen siparişler bir sonraki iş gününde işleme alınır, nadiren 14:00'e kadar verilen siparişler aynı gün işleme alınabilmektedir.

Ortalama gönderim süresi ürün gruplarına göre değişmektedir. Genel olarak ürünler ortalama "0 - 3" iş günü içerisinde kargo firmasına teslim edilmektedir, nadiren tedarik sürecine bağlı olarak kısa süreli gecikmekler yaşanabilir. Bu durumda size e-posta yada telefon ile bilgi verilir.

Gönderi süreci; başarılı olarak kredi kartı ile yapılan ödemelerde direk işleme alınır, havale/eft ile ödemelerde ise; yaptığınız alışverişin gönderilmesi için önce havalenin bize ulaşması gerekir, siparişiniz havale işlemi onaylandıktan sonra kargoya verilir.

Kapıda ödemeli gönderimlerde genel Kargo bedeli ve + Tahsilat bedeli alınmaktadır, gönderimler için telefon ile onay alınmaktadır. (0212) 515 05 55

Siparişinizin adrese teslim süresi, siparişinizdeki diğer ürünlerin kargoya verilme süresine ve teslimat adresinize göre değişkenlik gösterebilir. Kargo firmaları pazar ve resmi tatil günlerinde teslimat yapmadığı için söz konusu günlerde verdiğiniz siparişler bir sonraki iş gününde kargoya teslim edilir.

Yükleniyor...