Nasrettin Hoca
Keloğlan

2TL İşte Böyle Bir Meclis - Betül Uncular - Bilgi Yayınevi

2TL İşte Böyle Bir Meclis - Betül Uncular - Bilgi Yayınevi
Ürün Açıklaması
Ödeme Seçenekleri
Teslimat Bilgisi
Tavsiye Et
Ürün Görüşleri

İŞTE BÖYLE BİR MECLİS... Bu yapıt, 1983 seçimleriyle başlayan, siyasal tarihimize "Özal Meclisi" olarak geçecek ve oldukça da uzun sayılabilecek bir dönemdeki "Meclis"ten görüntüler içeriyor.

Betül UNCULAR, yıllarının çoğunu Meclis içindeki oluşumları izleyerek geçirmiş deneyimli bir gazetecidir. Bu yapıt için de ilk kitabı, Ses Duvarındaki Generaller'de olduğu gibi Meclis tutanaklarından, konuyla ilgili kaynaklarla dek inen yoğun bir araştırma yapmıştır. Özal Meclisinin oluşumunda yer alan kişilerle yaptığı görüşmelerle de araştırmalarını bütünleştirmiştir.

1983'te siyaset sahnesine birlikte çıkan, nice olayı oyunu birlikte kurgulayan, birkaç yıl sonra yolları ayrılan kişilerin, bu kitap için açıklamaları, bir bakıma Özal Meclisinin perde arkasını da aydınlatmaktadır. Süngü gölgesinden kürsüye giden yoldaneler olup bitti, neler yaşandı, yaşanıyor? Askeri yönetimin belirlediği koşullarda teker teker ön elemeden geçerek Meclise gelenler, 1990'larda yollarını, yönlerini neden değiştirdiler? "Birlik ve beraberlik" sloganının dillerden düşmediği bu dönemde kimler "bit ve beraber" olabildi? Kimler Yüce Divan önüne, neden götürüldü? Çankaya'dan Meclise tutulan koskocaman şemsiyenin altına kimler sığındı, kimler başkaldırdı? Işık hızıyla çıkarılan yasaları, kararnameleri kimler içine sindirdi? Uslu bir izleyici konumundaki muhalefetin, Özal Meclisindeki işlevi ne oldu, ne olamadı? "İcraatın içi" dışı karıştı mı?...

İŞTE BÖYLE BİR MECLİS... Okuyun, görün!

İşte Böyle Bir Meclis
Bilgi Yayınevi
Betül Uncular
9789754942538
Haziran 1992
220 Sayfa
3. Hamur
13.0x20.0 cm
Ciltsiz


İçerik bulunamadı
 


Yorum Yap

*
*
*

Resimde gördüğünüz karakterleri boşluğa giriniz.

.  Tekrarçiz

Doğrula: 

  
*
  
  
*

Resimde gördüğünüz karakterleri boşluğa giriniz.

.  Tekrarçiz

Doğrula: 

1. Havale / EFT ile Ödeme
Havale / EFT ile 0.00 TL

Banka Hesap Numaraları


2. Posta Çeki ile Ödeme
Posta Çeki ile 0.00 TL Hesap No: 962 35 87 - Erdoğan Kitap Dağıtım Paz.

3. Kapıda Ödemeli
Toplam Sipariş Bedeli + Kargo Bedeli ve Tahsilat Bedeli Uygulanmaktadır.

4. Kredi Kartı ile Ödeme


Siparişlerin gönderim süreci, kredi kartı güvenlik kontrolünün tamamlanması veya havale/eft ödemelerinin onaylanması ile başlar. Gün içinde saat 18:00 ve sonrasında verilen siparişler bir sonraki iş gününde işleme alınır, nadiren 18:00'a kadar verilen siparişler aynı gün işleme alınabilmektedir.

Ortalama gönderim süresi ürün gruplarına göre değişmektedir. Genel olarak ürünler ortalama "0 - 3" iş günü içerisinde kargo firmasına teslim edilmektedir, nadiren tedarik sürecine bağlı olarak kısa süreli gecikmekler yaşanabilir. Bu durumda size e-posta yada telefon ile bilgi verilir.

Gönderi süreci; başarılı olarak kredi kartı ile yapılan ödemelerde direk işleme alınır, havale/eft ile ödemelerde ise; yaptığınız alışverişin gönderilmesi için önce havalenin bize ulaşması gerekir, siparişiniz havale işlemi onaylandıktan sonra kargoya verilir.

Kapıda ödemeli gönderimlerde genel Kargo bedeli ve + Tahsilat bedeli alınmaktadır, gönderimler için telefon ile onay alınmaktadır. (0212) 515 05 55

Siparişinizin adrese teslim süresi, siparişinizdeki diğer ürünlerin kargoya verilme süresine ve teslimat adresinize göre değişkenlik gösterebilir. Kargo firmaları pazar ve resmi tatil günlerinde teslimat yapmadığı için söz konusu günlerde verdiğiniz siparişler bir sonraki iş gününde kargoya teslim edilir.

Yükleniyor...