2TL İsim Yayınları / Patron / Kurtul Altuğ

2TL İsim Yayınları / Patron / Kurtul Altuğ
%80
 • 9786056199967
 • 10.00 TL
 • 2.00 TL
 • 8.00 TL (%80 İndirim)
Ürün Açıklaması
Ödeme Seçenekleri
Teslimat Bilgisi
Ürün Görüşleri
Kurtul Altuğu'un bu roman üslubuyla yazılmış kitabı aslında 1974 yılında kaleme alındı ve bir yönüyle o günlerden başlayan basın rezaletlerinden bir kesiti anlatıyor.Kitabın bunca yıl sonra yayınlanmasının önemli nedeni 4. Kuvvet basının daha o günlerden nasıl yozlaşmaya yüz tuttuğunun bir örneği olmalı.Daha o yıllardan başlayan devlet-siyaset basın ilişkileri işte bu prototipi sayılan "patron" tiplerinin basında peydah olmasıyla başlar.Pier Lazeref "savaşın Fransa tarafından kaybedilmesinin ve başına gelmedik iş kalmasının nedenleri basının asıl ve gerçek halkı doğru bilgilerle aydınlatmamasına bağlar. Fransa'nın yaşadığı zamanın siyaset-medya-mafia ilişkileri yıllar sonra ilk olarak siyaset-polis-mafia ilişkileriyle başlamıştır.Basın ve medyanın yozlaşması sadece halkın bilinçsiz bir tarzda siyaset-medya alışverişinde basının giderek yozlaşmasını sağladı.Bu kitabın hazırlandığı 1970'li yıllarda medya gücüyle "patron"lar devlete her istediklerini yaptırmaya alışmışlardı. Örneğin bir de bakıyordunuz hedef seçilmiş iktidara ateşe püskürüyor ve istediğini alabiliyor.İşte bu alışkanlık 2002 yılından sonra bir bumerang oldu ve basını vurmaya başladı. Önce kemal uzan ailesi yok edildi ve şimdi yurt dışında yaşıyorlar. Sonra günün iktidarı basın üzerindeki bu operasyonundan cesaret alarak, doğan medya grubunun üzerine yürüdü. Holding medyası, 1970 yıllarındaki baskı kadar bile güçlü çıkmadı ve teslimiyetçi bir medya ortaya çıktı. Şimdi bakın kaç medya tip vardır. Yandaş medya-merkezde durup alacaklarını hala bekleyen ve bu yüzden sessizliğini koruyan medya ve bir de sesi kısılmak üzere olan bir kaç kanal, bir iki gazete...Bu demokrasilerde olacak iş değildir.Yani bu kitapta okuyacağınız "patron" tiplemesi" şu günlerde çoğu holding medyası nın üzrine uygun bir elbisenin resmidir de sayılabilir.O nedenle kitabı okurken zeka ışığı altında okumanızı salık veriririz.Bu yarı sanal-yarı gerçeğe en yakın bir "patronun" zaman zaman güleceğiniz, zaman zaman hüzünle "patronun kim olabileceğini düşünebileceğiniz bir roman". İbretle ve dehşetle okunacak bir eğlenceli kısa roman...Kimse alınmasın, kimse kızmasın.Böyle ilişkiler içinde bulunan bir yapı elbette bu hale düşerken. Devletin kurumları da yeterince korunmayacak, hatta Cumhuriyet, insan hak ve özgürlükleri yavaş yavaş elden çıkacaktı "patron" kendisine kötülük yapmakla kalmamıştır aynı zamanda Atatürk'ten bu yana işleyen bir devlet mekanizmasının çarkları arasına kolay kazanıp, halkı unutmanın örneği de olmuştur "patron bir prototiptir" derken bundan sonra yazılacak başka bir kitap, el değiştiren medyanın sosyal ve etik dışı, ancak para sirkülasyonuna dayalı bir medya ile, emir kulu gazeteciler de yaratmaktadır. Medya bir aynadır. Orada toplum kendisini görür.Ama bu medyada görünen tıpkı "patronun yaşamında olduğu gibi" toplumun içine sinen bir medya değildir.9. Cumhurbaşkanı şöyle demişti:

"Medya devletle iş yapmaya başladı, ihalelere karıştı mı, artık basın özgürlüğünden söz edemezsiniz"Devrin başbakanı ise ne diyor:

"Dünyada basın özgürlüğü en yüksek düzeyde olan ülkedir"Kim haklı? Demirel mi Erdoğan mı?

(Tanıtım Bülteninden)
 • 9786056199967
 • 145
 • Kurtul Altuğ
 • 14.0x21.0
 • Mart 2011
 • 2. Hamur
 • Ciltsiz


İçerik bulunamadı
 


Yorum Yap

*
*
*

Resimde gördüğünüz karakterleri boşluğa giriniz.

.  Tekrarçiz

Doğrula: 

1. Havale / EFT ile Ödeme
Havale / EFT ile 2.00 TL

Banka Hesap Numaraları


2. Posta Çeki ile Ödeme
Posta Çeki ile 2.00 TL Hesap No: 962 35 87 - Erdoğan Kitap Dağıtım Paz.

3. Kapıda Ödemeli
Toplam Sipariş Bedeli + Kargo Bedeli ve Tahsilat Bedeli Uygulanmaktadır.

4. Kredi Kartı ile Ödeme


Siparişlerin gönderim süreci, kredi kartı güvenlik kontrolünün tamamlanması veya havale/eft ödemelerinin onaylanması ile başlar. Gün içinde saat 14:00 ve sonrasında verilen siparişler bir sonraki iş gününde işleme alınır, nadiren 14:00'e kadar verilen siparişler aynı gün işleme alınabilmektedir.

Ortalama gönderim süresi ürün gruplarına göre değişmektedir. Genel olarak ürünler ortalama "0 - 3" iş günü içerisinde kargo firmasına teslim edilmektedir, nadiren tedarik sürecine bağlı olarak kısa süreli gecikmekler yaşanabilir. Bu durumda size e-posta yada telefon ile bilgi verilir.

Gönderi süreci; başarılı olarak kredi kartı ile yapılan ödemelerde direk işleme alınır, havale/eft ile ödemelerde ise; yaptığınız alışverişin gönderilmesi için önce havalenin bize ulaşması gerekir, siparişiniz havale işlemi onaylandıktan sonra kargoya verilir.

Kapıda ödemeli gönderimlerde genel Kargo bedeli ve + Tahsilat bedeli alınmaktadır, gönderimler için telefon ile onay alınmaktadır. (0212) 515 05 55

Siparişinizin adrese teslim süresi, siparişinizdeki diğer ürünlerin kargoya verilme süresine ve teslimat adresinize göre değişkenlik gösterebilir. Kargo firmaları pazar ve resmi tatil günlerinde teslimat yapmadığı için söz konusu günlerde verdiğiniz siparişler bir sonraki iş gününde kargoya teslim edilir.

Yükleniyor...