2TL Işık Akademi Yayınları - İslam Hukukunda Anonim Ortaklıklar - Murtaza KÖSE ***

2TL Işık Akademi Yayınları - İslam Hukukunda Anonim Ortaklıklar - Murtaza KÖSE ***
%83
  • 9789756079249
  • 11.90 TL
  • 2.00 TL
  • 9.90 TL (%83 İndirim)
Ürün Açıklaması
Ödeme Seçenekleri
Teslimat Bilgisi
Tavsiye Et
Ürün Görüşleri

Islâm Hukuku bütün zamanların ve mekânların ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir dinamizme sahiptir. Hayatın gelişmesiyle ortaya çıkabilecek bütün olayları kapsamına alabilecek genişliktedir. Bir hukukun ilerilik, yükseklik ve prensiplerinin ebediliğe layık olma derecesi, yüzyılların geçmesine rağmen eskimeyecek, her çağda kabul görecek hedefler ve idealler ortaya koyabilmiş olmasına bağlıdır.

İslâm Hukuku hangi türden olursa olsun sermayelerin atıl bırakılmasını tasvip etmemekte ve bunların sürekli olarak ticarî hayatta değerlendirilmesini istemektedir. Ayrıca Kur'ân ve Sünnet, kişileri ticarete yönlendirerek sermaye işletimini ve neticede üretime katkıda bulunulmasını teşvik etmektedir.

Hukukî gelişmenin en önemli merhalesi, akitler diye isimlendirilen hukukî iradelerin kaideleştiği, tanzim edildiği, neticelerine saygı gösterildiği, umumî nizama, ahlâka ve kanun koyucunun temel maksadına aykırı olmayan, her hususta şart koşma ve mukavele yapma serbestliğinin bahşedildiği merhaledir. Şirketler konusu da akit kapsamı içerisinde ele alınan bir konudur. Islâm hukuku isim ve şekil şartlarında kısıtlayıcı müdahale de bulunmadan kurulacak şirketlere Kur'ân ve sünnet çerçeveli olma şartıyla cevaz vermiştir.

Boyut: 15x22,7

Sayfa: 256 Sayfa


İçerik bulunamadı
 


Yorum Yap

*
*
*

Resimde gördüğünüz karakterleri boşluğa giriniz.

.  Tekrarçiz

Doğrula: 

  
*
  
  
*

Resimde gördüğünüz karakterleri boşluğa giriniz.

.  Tekrarçiz

Doğrula: 

1. Havale / EFT ile Ödeme
Havale / EFT ile 2.00 TL

Banka Hesap Numaraları


2. Posta Çeki ile Ödeme
Posta Çeki ile 2.00 TL Hesap No: 962 35 87 - Erdoğan Kitap Dağıtım Paz.

3. Kapıda Ödemeli
Toplam Sipariş Bedeli + Kargo Bedeli ve Tahsilat Bedeli Uygulanmaktadır.

4. Kredi Kartı ile Ödeme


Siparişlerin gönderim süreci, kredi kartı güvenlik kontrolünün tamamlanması veya havale/eft ödemelerinin onaylanması ile başlar. Gün içinde saat 14:00 ve sonrasında verilen siparişler bir sonraki iş gününde işleme alınır, nadiren 14:00'e kadar verilen siparişler aynı gün işleme alınabilmektedir.

Ortalama gönderim süresi ürün gruplarına göre değişmektedir. Genel olarak ürünler ortalama "0 - 3" iş günü içerisinde kargo firmasına teslim edilmektedir, nadiren tedarik sürecine bağlı olarak kısa süreli gecikmekler yaşanabilir. Bu durumda size e-posta yada telefon ile bilgi verilir.

Gönderi süreci; başarılı olarak kredi kartı ile yapılan ödemelerde direk işleme alınır, havale/eft ile ödemelerde ise; yaptığınız alışverişin gönderilmesi için önce havalenin bize ulaşması gerekir, siparişiniz havale işlemi onaylandıktan sonra kargoya verilir.

Kapıda ödemeli gönderimlerde genel Kargo bedeli ve + Tahsilat bedeli alınmaktadır, gönderimler için telefon ile onay alınmaktadır. (0212) 515 05 55

Siparişinizin adrese teslim süresi, siparişinizdeki diğer ürünlerin kargoya verilme süresine ve teslimat adresinize göre değişkenlik gösterebilir. Kargo firmaları pazar ve resmi tatil günlerinde teslimat yapmadığı için söz konusu günlerde verdiğiniz siparişler bir sonraki iş gününde kargoya teslim edilir.

Bu Ürünün Yanında Alınan Diğer Ürünler

Bekle
Yükleniyor...