2TL Bilgi Yayınevi - İnsanın İç Dünyası Orhan Çaplı

2TL Bilgi Yayınevi -  İnsanın İç Dünyası  Orhan Çaplı
Ürün Açıklaması
Ödeme Seçenekleri
Teslimat Bilgisi
Tavsiye Et
Ürün Görüşleri

Bilgi Yayınevi - İnsanın İç Dünyası Orhan Çaplı

Orhan ÇAPLI, 19251e Mersin'de doğdu. Balıkesir Necatibey Öğretmen Okulunu bitirdi. 1942-49 arasında köy ve kent okullarında ilkokul öğretmeni olarak çalıştı. 1951'de Gazi Eğitim Enstitüsü, Pedagoji Bölümünü bitirdikten sonra, bir süre ilköğretim müfettişi, meslek dersleri öğretmenliği yaptı. 19531e MEB'nın açtığı sınavı kazanarak ABD'ye gitti. "Özel Eğitime Muhtaç Çocukların Eğitimi" konusunda uzmanlaşarak Boston ve Colombia Üniversitelerinden aldığı master diplomalarıyla döndü. Uzun süre hem MEB'de ve Gençlik ve Spor Bakanlığı'nda üstdüzey görevlerde bulundu, hem de meslek dersleri verdi. Radyo konuşmalarında, yurtiçinde ve dünyanın birçok ülkesinde "eğitimle ilgili konferanslarıyla yoğun bir yaşam sürdü. Milletlerarası Eğitim Çalışmaları (Fatma Varışla birlikte 1962), Geri Zekâlı Çocuklar (1962), Çocukların Gençlerin Eğitimi (1977) adlı yapıtları yayımladı. 22 Ekim 1981'de Ankara'da öldü.ORHAN ÇAPLI, "Eğitim" kavramını bütün boyutlarıyla ele almış, araştırmış, ürünler vermiş değerli bir eğitimcidir. Yetiştirdiği insanlar ve yapıtları, onun eğitim gibi, toplumların yazgısını değiştiren bir konuya verdiği önemin canlı örnekleridir.İNSANIN İÇ DÜNYASI, Orhan ÇAPLI'nın ölümünden kısa süre önce tamamlayıp yayıma hazırladığı bir yapıttır. Her şeyi zamanında yapmayı seven, gecikmekten hep kaçınmış olan ÇAPLI, elbette İNSANIN İÇ DÜNYASI'nın okura ulaşmakta gecikmesini de istemezdi. Ölümünün onuncu yılında ÇAPLI'nın anısına, bu önemli yapıtı kıvançla sunuyoruz. İNSANIN İÇ DÜNYASI, bir yaşam boyu süren araştırmaların, alanında yetkili bir uzmanın deneyim ve bilgi birikiminin göstergesidir. ÇAPLI'nın dili ve anlatımı da aradan geçen bunca yıla karşın, hiçbir değişiklik, açıklama gerektirmemiştir."Davranışlarımızın Kaynaklan"nı, "Ruh Sağlığı"mızı, "Alışkanlıklar"ımızı, "İnsan ve Toplumla ilgili bilmediklerimizi ve insana ilişkin çözümlemeleri içeren yapıttan, özellikle eğitimci, öğretmen ve ana babalar başta olmak üzere her kesimden okur yararlanacaktır.Hoşgörüsü, alçakgönüllülüğü, şakacılığı, titizliği, çalışkanlığı ve birçok özelliğiyle alanında önder olmuş bir eğitimcidir ORHAN ÇAPLI.İNSANIN İÇ DÜNYASI, düşünsel üretimin kalıcı ve vazgeçilmez oluşunu simgeleyen bir başucu kitabı, bir kaynak yapıttır.

Baskı Sayısı  :
1.Baskı
Basım Yılı  :
1992
Sayfa Sayısı  :
215
Kağıt Cinsi  :
2.Hamur
En-Boy-Yükseklik  :
14 X 20


İçerik bulunamadı
 


Yorum Yap

*
*
*

Resimde gördüğünüz karakterleri boşluğa giriniz.

.  Tekrarçiz

Doğrula: 

  
*
  
  
*

Resimde gördüğünüz karakterleri boşluğa giriniz.

.  Tekrarçiz

Doğrula: 

1. Havale / EFT ile Ödeme
Havale / EFT ile 0.00 TL

Banka Hesap Numaraları


2. Posta Çeki ile Ödeme
Posta Çeki ile 0.00 TL Hesap No: 962 35 87 - Erdoğan Kitap Dağıtım Paz.

3. Kapıda Ödemeli
Toplam Sipariş Bedeli + Kargo Bedeli ve Tahsilat Bedeli Uygulanmaktadır.

4. Kredi Kartı ile Ödeme


Siparişlerin gönderim süreci, kredi kartı güvenlik kontrolünün tamamlanması veya havale/eft ödemelerinin onaylanması ile başlar. Gün içinde saat 14:00 ve sonrasında verilen siparişler bir sonraki iş gününde işleme alınır, nadiren 14:00'e kadar verilen siparişler aynı gün işleme alınabilmektedir.

Ortalama gönderim süresi ürün gruplarına göre değişmektedir. Genel olarak ürünler ortalama "0 - 3" iş günü içerisinde kargo firmasına teslim edilmektedir, nadiren tedarik sürecine bağlı olarak kısa süreli gecikmekler yaşanabilir. Bu durumda size e-posta yada telefon ile bilgi verilir.

Gönderi süreci; başarılı olarak kredi kartı ile yapılan ödemelerde direk işleme alınır, havale/eft ile ödemelerde ise; yaptığınız alışverişin gönderilmesi için önce havalenin bize ulaşması gerekir, siparişiniz havale işlemi onaylandıktan sonra kargoya verilir.

Kapıda ödemeli gönderimlerde genel Kargo bedeli ve + Tahsilat bedeli alınmaktadır, gönderimler için telefon ile onay alınmaktadır. (0212) 515 05 55

Siparişinizin adrese teslim süresi, siparişinizdeki diğer ürünlerin kargoya verilme süresine ve teslimat adresinize göre değişkenlik gösterebilir. Kargo firmaları pazar ve resmi tatil günlerinde teslimat yapmadığı için söz konusu günlerde verdiğiniz siparişler bir sonraki iş gününde kargoya teslim edilir.

Yükleniyor...